top of page

מעבר לשמפו ומרכך מוצקים-למה כדאי?

לפני כשנתיים קראתי מאמר שדיבר על מוצרים של קוסמטיקה ונקיון שאנחנו צורכים. במאמר היה כתוב שכל מוצר שאנחנו מורחים על העור או בא במגע איתו, החומרים שלו 'חודרים, אל תוך הגוף והדם. זה הקפיץ לי מנורה אדומה. המוצרים שהשתמשתי בהם לא היו טבעיים והכילו הרבה מרכיבים כמו :SLS, סיליקונים, דטרגנטים כימיים (תוצרי לוואי של תעשיית הנפט). הבנתי שאני עושה מהפך ומתחילה להשתמש במוצרים טבעיים בלבד.


מכיוון שכבר היה לי בשלב זה ידע בתחום רוקחות טבעית התחלתי לחקור. תהליך הלימוד שלי כלל הכרות עם חומרי גלם שונים שלא היו מוכרים לי, תהליכי הכנה שונים , בחינת מתכונים ומינונים שונים , עד שהגעתי למוצר שהייתי שלמה איתו, והרגשתי שהוא טוב לי. התחלנו להשתמש בו בבית, לאט לאט העברתי גם לחברים ומשפחה לנסות, ואז לאור התגובות המפרגנות והנלהבות המשכתי עם זה הלאה. כיום אני מתאימה כל מוצר לפי סוג השיער, וגם מתייחסת לבעיות כמו נשירה, קשקשים, גרד בקרקפת ורגישויות שונות לחומרים.


עכשיו בואו נפריך כמה מיתוסים על מוצרי שיער. , ונלמד מה טוב בשבילו כדי שייראה בריא ורך

בדיוק כמו בפרסומות :)


מיתוס ראשון

שמפו רגיל שקונים בסופר הוא סבבה

אז זהו שלא.. אולי לא ידעתם ( גם אני לא ידעתי בזמנו ) ששמפו רגיל שמוכרים לנו בפארמים ורשתות השיווק מכיל בתוכו חומרים לא הכי סימפטיים לשיער, שמקורם בתעשיית הנפט. השמפו הרגיל מכיל SLS , סיליקונים שנדבקים לשיער, ועוד דטרגנטים ממקור לא טבעי. החומרים האלו בטוחים אולי לשימוש אבל הם עושים מלא בעיות לשיער שלנו. הם נדבקים אליו, וזה מה שיוצר את תחושת הרכות של השיער, אבל לאורך זמן הם הורסים את סיב השיער. דבר נוסף שהם עושים זה לגרום לנו לקשקשים, גרד בקרקפת, פצעונים, סבוריאה ועוד. כי הם בפועל מאד לא טבעיים ולא בריאים לנו.


מיתוס שני

אפשר להשתמש בסבון טבעי בתור שמפו לשיער

אז זהו שלא..

סבון באשר הוא (טבעי או תעשייתי) נוצר בעקבות תהליך סיבון (ספוניפיקציה), אשר נגרם מערבוב של שמנים עם סודה קאוסטית ומים. המוצר שאנחנו מכנים 'סבון' נוצר משילוב ביניהם, כאשר זה קורה סביב PH 8-10 בקרוב.

סביבת הPH של השיער והקרקפת של מרביתנו היא חומצית למדי, וסביב 4.5-5.5 PH.

לכן סבון אינו מתאים לשמש כשמפו, הוא פשוט בסיסי מדי לשיער ולקרקפת שלנו.

אם נשתמש לאורך זמן בסבון על שיערנו הסבון ייבש וישבור את סיב השיערה (קוטיקולה) וגם ייבש לנו את הקרקפת, מה שעשוי לגרום לגרד. בקיצור, שלא יימכרו לכם לוקשים!

להבדיל מסבון, השמפו והמרכך המוצקים מותאמים בדיוק לסביבת הPH החומצית של השיער.

השמפו מנקה את השיער והקרקפת בעדינות, מבלי לגזול מהשיער את הלחות הטבעית שלו, ומבלי לגרות את הקרקפת.

הוא עשוי מחומרים טבעיים בלבד, בריאים וטובים.

מרכך השיער הוא מוצר משלים נפלא\ אשר תפקידו הוא להחזיר לשיער ויטמינים, לחות, והזנה אשר הוא מאבד גם בתהליך החפיפה בשמפו וגם ממזג האויר, זיהום ורדיקלים חופשיים. מרכך השיער הטבעי ישאיר את השיער שלך רך, נעים וקל לסירוק

וכל זה - טבעי לגמריי.


הגעתי למוצר הנפלא הזה מתוך צורך להחליף את השמפו שהיה לי בבית שכמובן היה מלא בחומרים שלא טובים לשיער( סיליקונים, SLS , ריחות סינתטיים...)מלאחר תהליך של למידה חקירה ונסיונות רבים

הגעתי למתכונים טובים שעובדים גם לי וגם לאחרים.

עכשיו אני רוצה לשתף את הטוב הזה איתכם.


באתר זה יש שמפו ומרכך טבעי למכירה, וגם אפשרות לרכוש סדנה אישית וללמוד להכין לבד שמפו ומרכך טבעי, בריא, חסכוני וידידותי לסביבה. מה יכול להיות יותר טוב מזה?


לשאלות ומידע נוסף צרו קשר דרך טופס הפנייה באתר ואשמח לענות בהקדם

באהבה,

דנה


Comments


הבלוג של אברא-כדברא

bottom of page